Odkurzacze przemysłowe, centralne odkurzanie

Firma BDS INSTAL SERWIS

W swojej ofercie posiada również instalacje wysokiego podciśnienia. To systemy oparte na wysokiej prędkości przepływu, w których uchwycenie zanieczyszczenia obywa się w jak najmniejszej odległości od źródła lub bezpośrednio na źródle.

Typowym zastosowaniem tego rodzaju systemów jest sprzątanie podłóg, oraz odciąganie zanieczyszczeń bezpośrednio od narzędzi takich jak: szlifierki, frezarki, piaskarki czy uchwytu spawalniczego. Technologia wysokiego podciśnienia pozwala na tworzenie rozwiązań cechujących się wysoką  elastycznością w obrębie miejsca pracy, połączoną z niskimi przepływami powietrza.

Systemy wysokiego podciśnienia są najlepszym rozwiązaniem dla sprzątania zanieczyszczeń powstających na stanowiskach pracy. Zanieczyszczenia są transportowane poprzez przewody do centralnej jednostki filtracyjnej ze zbiornikiem. Dzięki zastosowaniu separatora wstępnego możliwy jest odzysk sprzątanych materiałów o grubszej frakcji.

Urządzenia wysokiego podciśnienia mogą zostać wyposażone w różnego rodzaju końcówki sprzątające, co zapewnia uniwersalność zastosowań. Systemy wysokiego podciśnienia mogą być także używane dla odciągania lub sprzątania cięższych zanieczyszczeń np. na placach budowy, do sprzątania pojazdów komunikacyjnych.

W ofercie posiadamy szereg odkurzaczy przemysłowych do rużnych zastosowań:

  • Odkurzacze jednofazowe

Są to urządzenia dostosowane do pracy w warunkach przemysłowych wymagających szybkiego i skutecznego usuwania zanieczyszczeń. Oferowane przez naszą firmę odkurzacze jednofazowe dostępne są w różnych konfiguracjach:

  • całe wykonane ze stali nierdzewnej przystosowane dla potrzeb przemysłu spożywczego
  • Wyposażone w profesjonalne systemy filtracji z filtrami Hepa, zaprojektowane z myślą o odciągania dużej ilości bardzo drobnych lub toksycznych pyłów.
  • Odkurzacze trójfazowe

Są to urządzenia przystosowane do pracy w warunkach przemysłowych. To co wyróżnia odkurzacze tej serii to możliwość pracy ciągłej.

Trójfazowe odkurzacze przemysłowe mogą być wykorzystywane w dwojaki sposób, mobilnie - obsługa przez operatora lub stacjonarnie - wykorzystywane do pracy ciągłej np. przy odciąganiu zanieczyszczeń procesowych z maszyn obróbczych.

Odkurzacze trójfazowe stworzone zostały do odciągania dużych ilości różnego rodzaju zanieczyszczeń z linii produkcyjnych. Większe jednostki tego typu z powodzeniem mogą zostać wykorzystane jako centralne systemy odciągania zanieczyszczeń.

  • Odkurzacze i odpylacze atex do stref zagrożonych wybuchem

Są to urządzenia przystosowane do pracy w różnych strefach zagrożonych wybuchem (Atex).
W zależności od zagrożenia  z jakim mamy do czynienia w danej strefie możemy zaproponować odpowiednią konfigurację. Antywybuchowe odkurzacze zasilane sprężonym powietrzem lub odkurzacze elektryczne

Każdy odkurzacz do zastosowań w strefach Atex należy dobrać indywidualnie w zależności od panujących warunków pracy

  • Do ciężkich zastosowań

Są to urządzenia, które cechuje bardzo wytrzymała konstrukcja oraz możliwość zastosowania w pracy ciągłej 24h/dobę, w bardzo trudnych warunkach. W odkurzaczach zastosowano specjalne rozwiązania, które umożliwiają automatyczne czyszczenie filtrów podczas pracy urządzenia oraz dodatkowe separatory na zanieczyszczenia. Z uwagi na specyfikę pracy odkurzacze te wyposażone zostały w systemy zapobiegające uszkodzeniu, przegrzaniu silników.

Dzięki specjalnej konstrukcji oraz innowacyjnym rozwiązaniom odkurzacze sprawdzą się nawet w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Urządzenia tej serii dedykowane są dla: przemysłu ceramicznego, hut szkła, odlewni, stalowni,   przemysłu mechanicznego oraz metalowego.

 Aby odkurzacz spełniał wymagania klienta oraz swoje funkcje w określonym środowisku pracy bardzo ważny jest precyzyjny dobór urządzenia, akcesoriów dodatkowych oraz filtrów

  • Odkurzacze pneumatyczne

Są to urządzenia przemysłowe zasilane sprężonym powietrzem.  Odkurzacze te mają głównie zastosowanie tam gdzie istnieje zagrożenie wybuchem spowodowane iskrzeniem silników elektrycznych, lub gdzie praca prowadzona jest w warunkach dużej wilgotności aby wyeliminować zagrożenie porażenia elektrycznego oraz tam gdzie z jakiś przyczyn nie można doprowadzić zasilania elektrycznego. W ofercie posiadamy szeroką gamę odkurzaczy zasilanych powietrzem. Dostępne są one w różnych konfiguracjach ze względu na moc, zastosowane filtry i przeznaczenie.

Odkurzacze pneumatyczne cechuje elastyczność zastosowań oraz możliwość zastosowania w każdej branży. Jednostki te nadają się zarówno do odsysania odpadów suchych, jak i mokrych w zależności od zastosowanego systemu filtracji.

Urządzenie proponowane przez naszą firmę cechują się dużą dokładnością idealne np. przy sprzątaniu pyłów mącznych, cukru czy celulozy. Idealnie sprawdzą się również w porządkowaniu stanowisk pracy podczas procesu piaskowana, czy  obróbce strumieniowo-ściernej. Wybrane modele posiadają certyfikaty pozwalające na korzystanie z nich w miejscach zagrożonych wybuchem.